Hoogtepunt van het jaar is toch wel de Sinterklaasintocht, onder mijn balkon langs.
Vroeger, als kind wel eens naar de intocht geweest, maar later nooit meer. Sinterklaas is toch voor kinderen en ik kwam hem heus wel eens tegen op de zaterdagen dat hij toevallig in Winschoten was als ik dan iemands verlanglijstje opsprokkelde.
Voor ik hier kwam wonen heb ik de boel natuurlijk eerst opgeknapt en was ik elke zaterdag hier bezig. Lekker rustig aan want ik had alle tijd. En op één zaterdag was de intocht van Sinterklaas, en toentertijd was zijn ontvangst nog op het Marktplein, tegenwoordig elders in de stad. En toen besefte ik me pas goed, als ik hier woon ga ik elk jaar de intocht van Sinterklaas meemaken. En dat heb ik dus ook elk jaar gefilmd en op mijn weblog gezet, sinds 2012
Haven → Renselkade → Beertsterweg → Burg. Schönfeldplein → Marktplein → Blijhamsterstraat → Poortstraat → Torenstraat → Langestraat → Oldambtplein → Engelstilstraat → Mauritsstraat → Nassaustraat → Oldambtplein → Venne → via de markt naar het feestplein naast De Raad en Lindessa.
Hierboven staat de route van Sinterklaas dit jaar en het geheel is rechtsreeks te volgen via deze link.
Maar het kan ook middels deze website en dan staat rechtsboven ergens de link onder RTV GO, want het is op onze lokale televisie natuurlijk.
En dat is fantastisch, voorheen kon ik naar de radio luisteren wanneer ik mijn balkon op kon, en later werd het gewoon afwachten en in de gaten houden, en nu kan ik het binnen gewoon zien.
Je moet toch wel gek zijn om met een volle vuilniszak over de kermis te lopen alsof dat ding gewoon in gebruik is, dacht ik toen ik dit briefje las toen ik daar min of meer toevallig langs kwam.
Afgelopen zomer gaf Wild Romace hun laatste optreden op het Marktplein in Winschoten, op de sterfdag van Herman Brood en een week na de dood van een gitarist Dany Lademacher, en daarna veranderden ze hun naam weer naar Romanza Brava, the Wild Romance legacy.
Van elk nummer dat ze speelden filmde ik één minuut. Hun toerbussen stonden even verderop, zodat ze na hun optreden meteen konden vertrekken. Ik heb natuurlijk geen idee of ze dat ook gedaan hebben.
Dan begin ik nu aan een reeks nog niet eerder gelogte filmpjes van de Nacht van Winschoten afgelopen juli.
Ik heb toen zoveel filmpjes gemaakt, allemaal even prachtig en sommige al ingesloten op mijn weblog, en nu volgen er nog een aantal. Dat is het fijne van een eigen weblog, men kan er van muziek en sfeer genieten wanneer de webmeester het maar wil.