Nederland haalt opgelucht adem. De VVD is de grootste geworden en niet de PVV. De buitenlandse media konden zonder sensatie weer naar huis.
Maar ik haal niet echt opgelucht adem met deze uitslag. De PVV is wel gegroeid. Terwijl heden ten dage toch wel bekend mag zijn dat Wilders knettergek is. Rechters flut noemen en het parlement nep. En bevriende staatshoofden beledigen.
PVV stemmers willen graag oorlog. Ze willen ruzie. Waarom?
En ik snap ook niet dat de VVD de grootste is geworden in de provincie Groningen. De VVD wil de meeste aardbevingen veroorzaken.
In mijn gemeente werd de SP de grootste, gevolgd door de PVV.
Ik vind het eng hoor, zoveel extreem rechts gedachtengoed.
We kunnen kiezen uit maar liefst 28 partijen. Hoe?
Door echt te kijken naar de punten die echt belangrijk zijn.
We leven in een democratie, we mogen stemmen op mensen die de beslissingen voor ons gaan nemen. Wij kiezen de mensen die bepalen. Zij bepalen dat er een koningshuis is en dat het zo duur is.
Als we nou allemaal gaan stemmen op een partij die tegen het koningshuis is.
Ik geef even drie voorbeelden, verwerkt in dit logje, wie een vierde kan vinden mag het me vertellen.
En omdat er verkiezingen zijn heb ik een pol gemaakt, kan u hier ook fijn stemmen.
Ik laat even het Pauw en Jinek fragment zien waardoor Nieuwsuur besluit het er maar niet meer verder over te hebben want voldoende behandeld en Groningers moeten zich de bek houden.
De Groningers mogen niet aan tafel zitten, maar op de tribune en praten in zo`n stang voor de neus.
De eerste man die aan het woord komt is luid en duidelijk en wordt onderbroken door Jeroen met een rare uitleg tussendoor, en daarna geeft Jinek een tweede man het woord. Deze man komt met keiharde feiten, 67000 schademeldingen, 100 huizen afgebroken, 30 gezinnen met spoed het huis uit, hij wordt onderbroken maar gaat door, 14000 mensen voelen zich onveilig en 4000 hebben psygische klachten en dan mag Rutte.
Verschrikkelijk, zegt ie, en als hij begint te liegen dat de gaswinning gehalveerd is, en het publiek is het daar niet mee eens, maar Rutte mag doorliegen.
Als hij zegt dat hij het snapt gaat hij te ver, want hij snapt het niet! Niemand snapt het, snap dat dan!
En we weten dat er verkiezingen aanstaande zijn, en we weten dat Hilversum liever andere onderwerpen doet. En dan slaat Jan Marijnissen de spijker op de kop, men voert eigen beleid zonder oog te hebben voor de mensen.
Dat geldt voor zowel de politiek en ook voor de omroep.
Daarna mag een mevrouw aan het woord. Ze spreekt over respectloosheid, ook voor het Groninger landschap, de ene boerderij naar de andere verdwijnt. In de jaren 70 en 80 was het al bekend, en nu doen ze alsof het nu opeens is.
Als Jinek vraag wat Rutte moet doen roept de tribune in koor GAS TERUG!
Een meneer spreekt over de dood van zijn vader. Daarna mag Rutte reageren en kan zich er niet uitlullen.
Men mag hem geen vraag stellen en daar op reageren, van een gesprek is geen sprake. Hoeveel aarbevingen zijn er dit jaar al geweest?
Weet ie niet.
Het zijn er 26.
Daarna is het programma ineens afgelopen.
Het probleem is dus dat de mensen niet geholpen worden, en de overheid geeft niet thuis. De politiek heeft er nu geen zin in, ze willen nu campanje voeren, de omroep heeft er ook geen zin in. Maar wanneer dan? Als het hun uitkomt dan is het nooit.
En ik weet ook wel dat een Groninger aardbeving heel wat anders is dan in Italie. En ik weet ook dat ik graag in een lekker warm bad zit en er eten gekookt moet worden. En ik weet ook dat je niet Rutte alles in de schoenen kan schuiven, maar hij noemt zich steeds de premier van alle Nederlanders.
Doe er dan wat aan, niet morgen, maar nu! (lees de petitie maar wat het plan is)
Jochem werkte eerst jarenlang voor de NCRV en stapte toen over naar SBS. Dat is voor mij een reden om hem onbetrouwbaar te verklaren en daarmee de juiste mol.
Een avond lachen en leren met de bekendste historicus van Nederland. Maarten van Rossem is de bekendste historicus van Nederland, vast jurylid van ‘De Slimste Mens’, ster in ‘Hier zijn de Van Rossems’ en auteur van onder andere ‘Nederland volgens Maarten van Rossem’ (2012) en het dit jaar verschenen ‘Het einde van het Romeinse Rijk’.
Tijdens deze theaterlezing analyseert en fileert Van Rossem met onderkoelde humor en een enorme feitenkennis, historische en actuele, krankzinnige en bedroevende (politieke) gebeurtenissen. Prikkelend en uitdagend, gortdroog en vlijmscherp. Alle thema’s zijn mogelijk en het hangt van de avond af welke kant het opgaat. Een avond Maarten van Rossem betekent dat u veel leert. En lacht!
Ik zag Maarten van Rossem hedenavond in De Klinker, hij gaf een theaterlezing. Hij doet vrijwel niks anders dan praten en stelt ook vragen aan het publiek. En hij weet overal wel weer wat over te vertellen. Het was een voorbereidingssessie voor woensdag, hij gaat ons even vertellen waar we wel of niet op moeten stemmen.
Ja, ook dat is theater, betalen om te luisteren naar iemand die zegt wat je wilt horen.
Hij wist niet dat er vorig jaar nog een moord is gepleegd in Winschoten, hij wist wel dat we net buiten het aardbevingsgebied wonen.
Op een gegeven moment was het er de tijd voor dat mensen hem konden stellen, maar eerst wilde hij zijn bosje bloemen. Maar dat kreeg hij niet, hij kreeg een fles drank en een metworst!
Er werden een aantal vragen zeer uitvoerig beantwoord en toen was het afgelopen. Hij had de hele tijd gestaan en gelopen en dronk af en toe iets uit de thermoskan die op tafel stond. Geen stoel aanwezig en geen gebruik gemaakt van het gordijn.
Karin Bloemen maakte onlangs nog een grap betreffende Maarten, en toen dacht ik, ja, dame, over een paar weken staat hij waar jij nu staat.
Update: Ik vind Maarten een prachtkerel, hij doet het goed!