HieR weeR vier

Dit briefje zie ik elke dag als ik de lift uit stap in de kelder, om aldaar mijn fiets te pakken.



,,V/D" staat slordig, ,,van de" vind ik netter.
,,Past" mag niet met hoofdletter, en opnemen is één woord, dus er ontbreekt een koppelteken, maar beter is nog om het gehele woord op de volgende regel te schrijven.

En op het tweede briefje staan teveel uitroeptekens, één is voldoende, meer is gewoon fout.
,,Ontreinigdheden"  vind ik een prachtig woord, en het komma gebruik schept verwarring.

Kortom, een prachtig briefje dat er al tientallen jaren hangt.

Op de volgende foto ziet u wat er over is van het ziekenhuis alsmede de toren van het stadhuis en ook een stukje Winschoter toren.



Tijdens de Run van Winschoten rennen ze ook langs De Klinker.



Op het Oldambtplein staat een fietskaart met daaronder wat tekst.




Winschoten wordt nu de molenstad genoemd , vanwege de drie korenmolens die er staan. Het zijn de molens De Edens 1761, Dijkstra 1862 en Berg 1954.  Het meest beeldbepalend is de vrijstaande toren bij de van 1275 daterende romanogotische Sint Vituskerk.  Tijdens de Tachtigjarige Oorlog werd Winschoten vanwege de stratetische ligging een vesting.  Een laatste maal deed deze dienst tijdens de inval van de bisschop van Munster, in 1672.  Daarna onwikkelde Winschoten zich tot handelsplaats.  Koning Willem I erkende de nederzetting in 1825 als stad. Belangrijk was de komst van een arrondissementsrechtbank, een belastingkantoor en het kadaster.  Een belangrijke stimulans voor de economie was de aanleg van de spoorlijn Groningen - Nieuweschans in 1868. Vooral na het midden van de 19e eeuw ontwikkelde de stad zich tot een regionaal centrum voor detail- en graanhandel en industrie.


Als ik zoveel informatie lees onthou ik de helft niet, maar het is toch leuk om te lezen.

Rene Maandag 22 September 2025 at 12:00 am | | Smurf

twee reacties

francky

Dergelijke briefjes lees ik ook altijd. Die fouten doen me glimlachen.

francky, (URL) - 22-09-’25 19:06
ria

Ik hou wel van uitroeptekens en gebruik er ook vaak meer voor nog wat extra nadruk, geen idee of dat fout is. Briefjes zijn leuk en handig, boodschappenbriefjes ook.

ria, (URL) - 22-09-’25 21:15
(optioneel veld)
(optioneel veld)
Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.